Munkagép balesetek
Első a biztonság!
Facebookos barátainkkal a minap osztottuk meg az alább szemügyre vehető fényképet, melyen egy kotrógép a meredek hegyoldalon, a szakadék szélén végez munkát. Kérdésünk az volt, hogy vajh’ ki vállalná el a képen látható körülmények között történő gépkezelést.
Tagjainkat óriási aktivitásra ösztökélte a fotó. Közel 100 hozzászólás és 1.000 lájk érkezett. A legtöbben azt jelezték, hogy minden további gondolkodás nélkül elvállalnák a szakadék szélén történő markolós munkavégzést. Idézet Szabó Márktól: "Ami nem öl meg, az erősít. Hagy szóljon!" Volt, aki másképp gondolta. Majsa Gergely kommentjében a következőt írta: „Persze. Ez egy kép, de amikor ott lennétek azon az aránylag laza talajon, a fülkétektől pár centire iszonyat szakadék, a térérzet majd megremegtetné ám a végtagokat. Élőben nem ilyen könnyű.”
Az egy dolog, hogy mennyire értékeljük könnyűnek, netán nehéznek az adott feladatot. Be kell látnunk: a munkagépek kezelése veszélyes üzem. Már csak azért is, mert a soktonnás monstrumok tiszteletet érdemelnek. Szerencsére a munkagépes balesetek száma Európában évről évre csökken, nem úgy, mint a világ elmaradottabb részein, ahol a szerencsétlenségek mindennaposak.
A következő felvételeken a könnyűnek látszó munka balul sült el. Az első videó gépésze nem úszta meg az épület leomlását. A törmelék maga alá temette.
Az alábbi videó Malajziában készült. A kotrógép gépkezelője nem vette figyelembe, hogy laza talajra állt. Sokan csak legyintenek a fülke RoPS és FoPS szabványoknak való megfelelésén. Pedig nélkülözhetetlen, hogy a kabin elbírja (minimum) a munkagép súlyát. Bármikor előfordulhat, hogy az események balul sülnek el. Ekkor jön jól, ha a gyártó nem takarékoskodott a biztonsági elemek beépítése során...
Ezt olvasta már?
A bejegyzést készítette: Blaskó Gergely - (A szerzőről)
Hozzászólások - Komment beírása legalul!